Latest News

HYFL Challenge Cup Draws

The draws have been made for this season Challenge Cup competitions.

You can see them here.

17 Aug 19

HYFL Divisional Composition - 2019-2020

The Harrow Youth Football League has published its final divisional composition for season 2019-2020.

You can see it here.

The season kicks-off on Sunday 8th September.

Roll of Honour - 2018-2019


Winners Runners-Up
Under 12 Premier Parkfield Youth Red Brentham Colts Red
Under 12 Div 1 Hanwell Town Red London Athletic Red
Under 12 Div 2 Pitshanger Red Princes Park Red
Under 12 Div 3 Larkspur Rovers Red Cademy
Under 12 Div 4 Kodak Youth Red Harrow United Red
Under 12 Div 5 Brentham Colts White Ruislip Rangers White
Under 12 Div 6 Magix Youth White Harrow St Marys Red
Under 13 Premier Ickenham Youth Red Ruislip Rangers Red
Under 13 Div 1 Harrow St Marys Red St Josephs Red
Under 13 Div 2 Regents & Tufnell Park Red Wembley Youth Red
Under 13 Div 3 Hanwell Town Red Wealdstone Youth White
Under 13 Div 4 Old Actonians Red Spartans Youth Red
Under 13 Div 5 Hanwell Town White Pitshanger Red
Under 14 Premier Langley Youth Red Hendon Youth Red
Under 14 Div 1 Kensington Dragons Red St Josephs Red
Under 14 Div 2 Pitshanger White Larkspur Rovers Red
Under 14 Div 3 Venceremos Red Eagles Red
Under 14 Div 4 Belmont United Red Wealdstone Youth Red
Under 14 Div 5 West Drayton Red London Athletic White
Under 15 Premier Sandgate Youth Red Magix Youth Red
Under 15 Div 1 Hendon Youth Red ProFA Red
Under 15 Div 2 European FA Red London Tigers Red
Under 15 Div 3 Brentham Colts Red Regents & Tufnell Park Red
Under 15 Div 4 Pitshanger White Bessingby Park Rangers Red
Under 15 Div 5 Harrow St Marys Red Old Actonians White
Under 16 Premier West Drayton Red Magix Youth Red
Under 16 Div 1 Kensington Dragons Red Brook House Red
Under 16 Div 2 Greenford Celtic Red Venceremos Red
Under 16 Div 3 Ruislip Town White Belmont United White
Under 17 Premier Ruislip Rangers Red Fusion Youth Red

HYFL Trophy Competition

The finals were played at ACTON EALING WHISTLERS YOUTH FC
Sunday 12th May 2019 – League Trophy Finals
Under 12 (Beta)
Pitshanger Red 2-2 St Law Red (St L won 4-3 on pens)

Under 12 (Beta)
Kodak Youth Red 0-0 Wealdstone Y W(K won 4-3 on pens)

Under 13 (Alpha)
Harrow United Red 2-3 Ruislip Rangers Red
,
Under 13 (Beta)
Kensington Dragons Red 1-2 Hanwell Town Red

Under 14 (Alpha)
London Athletic Red 2-3 Langley Youth Red

Under 14 (Beta)
Eagles Red 0-1 Venceremos Red

Under 15 (Alpha)
Sandgate Youth Red 1-0 London Athletic Red

Under 15 (Beta)
Pitshanger White 2-1 Brentham C R (B won 4-1 on pens)

Under 16
Magix Youth Red 9-1 Headstone Manor Red

Under 17/18
Acton Ealing Whistlers Red 1-0 Pinner United Red

League Challenge Cup Finals - Season 2018-2019

Under 12
Celtic Red 2-0 Parkfield Youth Red

Under 13
Bessingby Park Rangers Red 5-4 Brook House Red

Under 14
Brook House Red 1-0 ProFA Red

Under 15
Magix Youth Red 1-3 Ruislip Rangers Red

Under 16
Eagles Red 0-2 West Drayton Red

Under 17/18
Fusion Youth Red 3-1 Ruislip Rangers Red

All finals played at North Greenford United

League Cup Draw - 2018-2019

The draws have been made for this season's competitions and can be downloaded here.

Good luck to all involved.

22 Aug 18

2018-2019 Divisional Constitution

The League is pleased to announce and publish the final divisional composition for season 2018-2019 - see here.

12 Aug 18

2017-2018 Roll of Honour

AGE-GROUP/DIVISIONWINNERSRUNNERS-UP
Under 12 PremierIckenham Youth ARuislip Rangers
Under 12 Div 1Brook House AMagix Youth
Under 12 Div 2Wealdstone Youth ABrunswick
Under 12 Div 3Football SamuraiEagles A
Under 12 Div 4Ickenham Youth BLondon Eagles A
Under 12 Div 5Greenford Celtic BOld Actonians
Under 12 Div 6Kodak YouthLondon Athletic B
Under 13 PremierWembley YouthLondon Athletic A
Under 13 Div 1Hanwell TownCeltic
Under 13 Div 2Parliament HillBessingby Park Rangers A
Under 13 Div 3Forest UnitedSt Lawrence
Under 13 Div 4Pitshanger BVenceremos
Under 13 Div 5St Josephs BIckenham Youth C
Under 14 PremierSandgate Youth AParkfield Youth A
Under 14 Div 1Football SamuraiLondon Athletic A
Under 14 Div 2Acton Ealing WhistlersParkfield Youth B
Under 14 Div 3Forest UnitedSandgate Youth B
Under 14 Div 4Wealdstone Youth CBrentham Colts
Under 14 Div 5Bessingby Park RangersWealdstone Youth D
Under 15 PremierAFC WembleyMagix Youth
Under 15 Div 1EaglesHendon Youth A
Under 15 Div 2Brook HouseWealdstone Youth
Under 15 Div 3Headstone ManorVenceremos
Under 15 Div 4London AthleticIckenham Youth B
Under 16 PremierRuislip RangersBrook House
Under 16 Div 1Spartans YouthHanwell Town A
Under 16 Div 2TFA TotteridgeParkfield Youth
Under 16 Div 3Hanwell Town BActon Ealing Whistlers C
Under 17 PremierActon Ealing Whistlers AHeadstone Manor A
Under 17 Div 1Tufnell ParkKodak Youth
Under 18 PremierSpartans YouthKodak Youth

LEAGUE TROPHY FINALS - SUNDAY 13TH MAY 2018

Under 12 Alpha Group
AFC Wembley 1-1 Brook House A
Brook House won 5-4 on pens

Under 12 Beta Group
Eagles A 2-0 Youngs

Under 12 Gamma Group
Hanwell Town B 3-0 St Josephs C

Under 13 Alpha Group
Ruislip Rangers 1-2 Wembley Youth

Under 13 Beta Group
Larkspur Rovers A 2-4 Pitshanger B

Under 14 Alpha Group
AFC Wembley 5-0 Magix Youth

Under 14 Beta Group
Bessingby Park Rangers 4-0 Ickenham Youth B

Under 15 Alpha Group
Brook House 1-2 West Drayton

Under 15 Beta Group
Headstone Manor 6-0 Princes Park

Under 16 Group
Acton Ealing Whistler B 3-0 Hanwell Town A

Under 17/18 Group
Pinner United 2-1 Tufnell Park

LEAGUE CHALLENGE CUP FINAL RESULTS – SEASON 2017/2018

Under 12
Hanwell 4-2 Ruislip Rangers

Under 13
Hanwell 2-1 Magix Youth

Under 14
Parkfield Youth A 2-0 Hanwell

Under 15
AFC Wembley 5-4 Magix Youth

Under 16
Ruislip Rangers 1-0 Forest United

Under 17/18
Wealdstone Youth 7-5 Acton Ealing Whistlers A

Pages